Zabiegi ayurvedyjskie

Odpocznij – zrobisz więcej

Ajurweda, uważana za „matkę wszelkiej medycyny”, naucza, że zdrowie i piękno to efekt utrzymywania równowagi pomiędzy trzema energiami znanymi jako Vata, Pitta i Kapha. Ich indywidualne połączenie tworzy niepowtarzalną równowagę w każdym z nas. Odpowiednia, codzienna troska o siebie pomoże nam w jej utrzymaniu i wydobędzie ukryte w nas piękno. Termin „Ayurveda” pochodzi z sanskrytu i składa się z dwóch wyrazów: ayur – znaczy życie i veda – wiedza, nauka, mądrość. w dosłownym tłumaczeniu – „ Wiedza o Życiu”. Od niej wywodzi się medycyna chińska i medycyna tybetańska.

Ten starohinduski system sprzyja długowieczności, dobremu zdrowiu i naturalnemu pięknu. Doskonale wpasowuje się w nowoczesne koncepcje leczenia, które oceniają kondycję człowieka z szerszej perspektywy z uwzględnieniem czynników fizycznych, emocjonalnych i duchowych. Zabiegi proponowane w Yogacentrum nie zastępują terapii medycznej, zwłaszcza w przypadku poważnych chorób, stanowią jednak jej znakomite uzupełnienie.

Masaż ajurwedyjski to najstarsza ze wszystkich technik łagodzenia bólu, regenerowania tkanek i wspomagania leczenia wielu zaburzeń wewnętrznych. Pomaga przywrócić zdrowie i siłę, wzmacnia kondycję całego naszego organizmu. Ajurweda przywiązuje olbrzymią wagę do masażu ze względu na jego zdolność do harmonizowania ciała.

Do zabiegów ayurvedyjskich stosuje się oleje ziołowe z ziół indyjskich o sprawdzonych od 5000 lat właściwościach leczniczych, część z nich jest przygotowywana bezpośrednio przed użyciem odpowiednio dla konstytucji klienta, dlatego prosimy o rezerwację terminu z wyprzedzeniem. Zioła działają łagodnie, stąd ich działanie często można zobaczyć dopiero po kilku zabiegach lub kilku tygodniach zażywania. Mają jednak swoją płynącą z natury inteligencję – dzięki czemu nie przynoszą szkodliwych skutków ubocznych.
Działanie odprężające psychikę i rozluźniające mięśnie można zobaczyć już po pierwszym zabiegu.